Gdańsk

Gdańsk noclegi jest umiejscowiony nad Zatoką Gdańską, fragmentem Morza Bałtyckiego, zamkniętym od północy przez Półwysep Helski. Najstarsze części miasta położone są nad Motławą, jednym z ramion Wisły, która uchodząc do morza rozgałęzia się na parę odnóg. Warto pospacerować wzdłuż jej brzegów, gdzie znajduje się sławny gdański Żuraw, i obejrzeć malownicze spichlerze i kamienice na wyspach na Motławie.

To nadmorskie miasto zawdzięcza swój obecny splendor burzliwej tysiącletniej historii, w której przeplatały się wpływy polskie i niemieckie. Niesamowita starówka z imponującą gotycką katedra, uznawaną za największy ceglany kościół w Europie, pochodzi z okresu, gdy noclegi Gdańsk był jednym z kluczowych miast Hanzy. W XX wieku miały tu miejsce wydarzenia przełomowe w dziejach Polski i Europy – wybuch II wojny światowej, narodziny Solidarności i podpisanie porozumień sierpniowych.

Gdańsk, stolica województwa pomorskiego, tworzy razem z Sopotem i Gdynią aglomerację, zwaną Trójmiastem. Całkowita liczba jej mieszkańców sięga 750 tysięcy, sam Gdańsk liczy 456 tys. W odróżnieniu od Gdyni, która służy głównie jako port, oraz Sopotu – znanego kurortu letniego, Gdańsk jest miastem turystycznym, o urokliwej zabytkowej zabudowie, która przyciąga prawie tylu gości, co krakowska starówka. Władysławowo noclegi zaprasza.

Gdańsk zawsze cieszył się szeroką autonomią, co miało niewątpliwy wpływ na jego prężny rozwój gospodarczy. Złoty Wiek w dziejach grodu przypada na okres, gdy Gdańsk należał do Ligi Hanzeatyckiej. Dzięki eksportowi zboża w XVI i XVII wieku Rzeczpospolita była nazywana “spichlerzem Europy”, a Gdańsk stał się jednym z jej najbogatszych miast. Dalsze losy nadbałtyckiej metropolii obfitowały w niezliczone dramatyczne zdarzenia. Jastrzębia Góra noclegi

Obecnie Gdańsk to nie tylko ważny ośrodek kulturalny i akademicki, ale również dynamiczne centrum gospodarcze, rozwijające się w wielu kierunkach. Równolegle do tradycyjnego przemysłu stoczniowego oraz wyrobu artykułów z bursztynu, Gdańsk postawił także na przemysł paliwowy, elektroniczny oraz telekomunikacyjny. Port morski oraz lotnisko międzynarodowe sprawiają, że Gdańsk to jeden z najistotniejszych węzłów komunikacyjnych w kraju. Hel noclegi