Atrakcje turystyczne w Zakopanem

Zakopane noclegi jest niewielkim, bo liczącym około 27 tysięcy mieszkańców miasteczkiem, które otrzymało prawa miejskie w 1933 r. W okresie letnim oraz zimowym sprawia jednak wrażenie dużo większego z racji tłumów turystów, którzy coraz chętniej wybierają się na południe Polski. Duża część miasta znajduje się w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego, a piękny widok na Giewont towarzyszy przyjezdnym podczas chwili odpoczynku w restauracjach na Krupówkach. Zakopane to jedno z najwyżej położonych miast Polski i zajmuje obszar 84,35 km2. Historia Zakopanego sięga XVI w. i jest niezwykle ciekawa. Wielu starszych Zakopiańczyków chętnie opowiada ją przyjezdnym, dlatego czasem warto zatrzymać się i porozmawiać z miejscowymi. Prężnie rozwija się tu kultura oraz sport, a pod koniec XIX w. noclegi Zakopane niezwykle chętnie odwiedzane było przez polskich artystów literatury i sztuki. W miasteczku funkcjonują takie wspólnoty wyznaniowe jak: Buddyści, Kościół Katolicki, Kościół Protestancki oraz Świadkowie Jehowy. Obecny burmistrz, Janusz Majher, prowadzi współpracę międzynarodową, dzięki czemu Zakopane ma możliwość jeszcze większego rozwoju.

noclegi w Zakopanem nazywane przez wielu „zimową stolicą Polski”, jest miastem powiatowym w województwie małopolskim. To druga co do wielkości, zaraz po Nowym Targu miejscowość Podhala. Miasto liczące około 28 tysięcy mieszkańców jest największym ośrodkiem turystycznym w polskich górach.
Liczbę turystów odwiedzających kurort szacuje się na 2 – 3 mln osób rocznie. Leży u podnóża Tatr, nieopodal granicy ze Słowacją. To najwyżej położony zurbanizowany teren Polski. Na północy miejscowości znajduje się Gubałówka zaś na południu nad miastem góruje Giewont. Najwyższym punktem jest wierzchołek Świnicy – 2 301 m n.p.m.

Zakopane wille posiada mnóstwo atrakcji turystycznych, każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy tatrzańskich wędrówek w Zakopanem znajdą informacje o schroniskach w Tatrach, szlaki turystyczne. Walory turystyczne Zakopanego to: początek wielu szlaków turystycznych, wspaniała lokalizacja, Zakopane to centrum tatrzańskiej turystyki, tutaj można przeżyć wspaniałą przygodę. Miasto jest polską stolicą Tatr, to najlepsze miejsce na wakacje i wypoczynek! Serdecznie zapraszamy na wakacje do Zakopanego tu spędzisz miłe i niezapomniane chwile. Zakopane jest tylko jedno na całym świecie, noclegi to doskonale rozwinięta baza noclegowa – noclegi: hotele, pensjonaty, apartamenty, domy wczasowe, ośrodki wczasowe, pokoje gościnne, kwatery prywatne. W tym magicznym miasteczku dzieją się rzeczy niezwykłe. Jedźmy więc do Zakopanego pod samiutki Giewont! Zakopane turystyka i rekreacja, walory turustyczne, szlaki turystyczne, turystyka górska, rowerowa, krajoznawcza, aktywna, piesza – zapraszamy do miasta Zakopane!

Zakopane pensjonaty to miasto, w którym czeka na turystów wiele atrakcji. Zarówno zimą jak i latem, każdy znajdzie coś dla siebie. Zimą miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji świetnie przygotowane stoki i wyciągi narciarskie. Latem można wędrować i zdobywać szczyty i doliny. Rozpoczyna się tu wiele szlaków turystycznych pieszych i rowerowych. Osoby, które nie lubią wędrówek górskimi szlakami a chcą znaleźć się na jednym ze szczytów tatrzańskich mogą wjechać na jeden z nich – przez cały sezon czynne są kolejki na Gubałówkę, Kasprowy Wierch , Butorowy Wierch. Spacerując po Zakopanem odwiedzić można liczne muzea i galerie. Na zakopiańskich Krupówkach znajduje się wiele zabytkowych budowli. Wieczorem można iść na sztukę do teatru Witkacego, lub na film do kina. Jeżeli podczas spaceru zechcemy coś zjeść zawsze można wstąpić do licznych restauracji, pizzerii, czy też karczm regionalnych, gdzie grają góralską muzykę i spróbować góralskich specjałów. Można tu również popływać na basenie geotermalnym na Antałówce. Pod skocznią i na górnej polanie Gubałówki można pojeździć konno. W Zakopanem organizowanych jest dużo imprez regionalnych, kulturalnych, sportowych jak również koncerty gwiazd. Miedzy innymi: Majówka Tatrzańska, Dni Zakopanego, Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Tatrzańskie Wici, Jesień Tatrzańska, Żywiec – Na Śniegu, Puchar Świata w Skokach Narciarskich i wiele wiele innych wydarzeń. Każdy kto chociaż raz odwiedzi Zakopane przekonuje się, że jest to magiczne miasteczko, do którego chce się wracać!